Emin Ökten Hakkında

Av. Emin ÖKTEN

Emin Ökten

Avukat / Ökten Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Emin Ökten, Ayazağa Işık Lisesi’ni okul üçüncüsü ve onur derecesiyle bitiren Ökten, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1999 yılından itibaren Ökten Şirketler Grubunda farklı pozisyonlarda görev yaparak iş hayatına başlamış ve profesyonel şirket yönetimi, kriz yönetimi, madencilik, enerji, inşaat, savunma sanayi ve balistik alanlarında deneyim kazanmıştır.

 

Maden hukuku, enerji hukuku, kamulaştırma hukuku, ceza hukuku ve anayasa hukuku alanlarında uluslararası eğitim ve seminerlere katılmıştır. Mesleki eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişime de önem veren Emin Ökten, nörolinguistik programlama, aile dizilimi / Bert Hellinger terapisi, solunum ve somatopsişik denge alanlarında eğitim almış, teknoloji, sağlık, bilim ve düşünsel konularda araştırmalar yapmıştır.

 

Müvekkillerine özgü çözümler sunmayı kendisine temel felsefe edinen Ökten, kaliteli ve güvenilir hukuki hizmet sunmak için Ökten Hukuk ve Danışmanlık Bürosunu kurmuştur. Büronun yönetici avukatlığı görevini yürüten Ökten’in uzmanlık alanları; aile hukuku, miras hukuku, gayrimenkul hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, maden ve enerji hukukunu kapsar. Emin Ökten aynı zamanda, Ökten Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de yürütmektedir.

 

Emin Ökten hayatın her dalında aktif olmak isteyen birisidir. Bu yüzden en çok tercih edilen spor dalları arasında basketbol başta olmak üzere, okçuluk, kick boks vede atıcılık spor dallarında da kendini kanıtlamıştır. Her spor dalında lisansı da bulunuyor.

 

Avukat Emin Ökten, ingilizce dilinde kendini geliştirmiştir ve çok iyi derecede ingilizce konuşabilmektedir.

ÜYELİKLER

Emin Ökten Üyelikler

GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALAR

SERTİFİKALAR – LİSANSLAR

DENEYİMLER

Av. Emin ÖKTEN

Deneyimler

2017

Attorney At Law / Founder / Owner

Ökten Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

2011

Vice Chairman

Ökten Şirketler Grubu

2010

Board Member

Öksan Mining

2010

Board Member

İnşara Construction

2006

Chairman

Teknosafe Defense Industry

2003

Board Member

Ökten Mining