Emin Ökten Hakkında

Avukat Emin ÖKTEN

Avukat Emin Ökten

Avukat / Ökten Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Avukat Emin Ökten, liseyi okul üçüncüsü ve onur derecesiyle bitiren Ökten, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1999 yılından itibaren Ökten Şirketler Grubunda farklı pozisyonlarda görev yaparak iş hayatına başlamıştır. Profesyonel şirket yönetimi, kriz yönetimi, madencilik, enerji, inşaat, savunma sanayi ve balistik alanlarında deneyim kazanmıştır.

 

Maden hukuku, enerji hukuku, kamulaştırma hukuku, ceza hukuku ve anayasa hukuku alanlarında uluslararası eğitim ve seminerlere katılmıştır. Mesleki eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişime de önem veren Emin Ökten, nörolinguistik programlama, aile dizilimi / Bert Hellinger terapisi, solunum ve somatopsişik denge alanlarında eğitim almıştır. Ökten ayrıca teknoloji, sağlık, bilim ve düşünsel konularda araştırmalar yapmıştır.

 

Müvekkillerine özgün çözümler sunmayı kendisine temel felsefe edinen Ökten kurucusu olduğu Ökten Hukuk ve Danışmanlık Bürosu ile kaliteli ve güvenilir hukuki hizmet sunmayı hedeflemektedir. Büronun yönetici avukatlığı görevini yürüten Ökten’in uzmanlık alanları; aile hukuku, miras hukuku, gayrimenkul hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, maden ve enerji hukukudur. Emin Ökten aynı zamanda, Ökten Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de yürütmektedir.

 

Avukat Emin Ökten hayatın her anında aktif olmak isteyen birisidir. En çok tercih edilen spor dalları arasında basketbol başta olmak üzere, okçuluk, kick boks ve de atıcılık spor dallarında da kendini kanıtlamıştır. Her spor dalında lisansı bulunmaktadır.

 

Avukat Emin Ökten, İngilizce dilinde kendini geliştirmiştir ve çok iyi derecede İngilizce konuşabilmektedir.

ÜYELİKLER

Emin Ökten Üyelikler

GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALAR

SERTİFİKALAR – LİSANSLAR

DENEYİMLER

Avukat Emin ÖKTEN

Deneyimler

2017

Attorney At Law / Founder / Owner

Ökten Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

2011

Vice Chairman

Ökten Şirketler Grubu

2010

Board Member

Öksan Mining

2010

Board Member

İnşara Construction

2006

Chairman

Teknosafe Defense Industry

2003

Board Member

Ökten Mining